Ejerforeningen Æblehaven

Kære Ejere af Æblevej 21-70

Som I alle véd, bliver hele vinduespartiet i stuen skiftet ud i år.

Dette arbejde påbegyndes d.1. november. Arbejdet forventes afsluttet inden jul. 

For at arbejdet kan skride hurtigt frem, henstiller bestyrelsen til, at man IKKE benytter sin lejlighed, mens arbejdet står på, dvs. d.1.november til medio december. Har man et akut behov for at benytte sin lejlighed, bedes man kontakte konst.formand Lars Jørgensen på anetteoglars@gmail.com. Når en blok er færdiggjort, dvs. at man igen kan benytte sin lejlighed, orienterer vi herom på foreningens hjemmeside. 

Rent praktisk skal det være muligt at kunne rydde terrassen samt stuen mod vinduespartiet i dagene op til d.1.november. Man er selvfølgelig velkommen til selv at forberede lejligheden, men ellers sørger Torben og hans folk for gardinnedtagning samt rydning og afdækning af møbler og gulv.

Ønsker man yderligere specifikation og/eller orientering om projektet generelt, er man selvfølgelig velkommen til at kontakte Torben på: torben@team-jensen.dk.

Skriv kommentar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *